.

Naši kamarádi ze zvířecí říše nám dělají většinu roku společnost. Problém může nastat v době, kdy potřebujeme odjet na pár hodin nebo dní a nemůžeme svého mazlíka vzít s sebou. Pokud nemáme nikoho, komu bychom byli ochotni své zvířátko na tuto dobu svěřit, je třeba se poohlédnout po zvířecím hotelu. Jak si správně vybrat, abychom my i náš kamarád byli v pohodě?
hrající psy

Hotýlky nebo různá ubytovací zařízení pro zvířata jsou dnes již běžně vyhledávanou službou. Nejdůležitější jsou reference, které můžete získat mezi majiteli zvířat, případně také na internetu, na sociálních sítích. Přeci jen jde o člena naší domácnosti. Při výběru bychom neměli na první místo klást cenu, protože ne vždy to, co je nejlevnější, je také nejserióznější. Dále je nutné vědět, jestli zrovna vaše zvířátko bude v tomto zařízení možné ubytovat. Někde vám kromě psa rádi ubytují kočku, fretku nebo třeba i plazy. Podstatné při výběru je také to, na co je mazlík doma zvyklý. Nepodceňujte návštěvu místa, kde bude váš zvířecí miláček pobývat. Toto je stejně důležité jako výše zmíněné reference.

.

Na co se tedy zaměřit přímo v hotelu:
·         jestli je majitel hotelu ochoten vás provést a říci pár slov o chodu zařízení;
·         jaká zvířata tu jsou, jak jsou spokojená;
·         jak se majitel hotelu chová k již ubytovaným zvířatům;
·         jestli a jak je majitel přítomen (aby sem nejezdil jen jednou denně večer);
·         dejte na své pocity, jak na vás zařízení působí a jak se tam cítíte vy sami;
·         dobrou zkušeností je také vyplnění úvodního dotazníku s dotazy ohledně stavu zvířete, jeho vlastností a zvyků, poslušnosti atd.;
·         jestli je hotel ochoten se přiblížit podmínkám, na které je zvíře zvyklé;
pes na polštáři
Rozhodně se nebojte vyptat na vše, co vás zajímá. Pokud jsou vaše dojmy pozitivní a ještě nikdy váš zvířecí přítel, hlavně pes a kočka, nepobýval v podobném zařízení, určitě si domluvte pobyt na zkoušku na jeden den nebo na pár hodin. Poté můžete s majitelem doladit další podrobnosti.
Počítejte také s tím, že seriózní hotel bude po vás vyžadovat, aby zvíře bylo očkované a zbavené parazitů, což by mělo být patrné z očkovacího průkazu nebo tzv. petpasu.
Dobře vybraný zvířecí hotel vám zajistí přiměřený klid a vašemu mazlíčkovi příjemně strávený čas bez stresu z cizího prostředí.

Zvířecí hotel
5 (100%)1
.