Naše každodenní chování je vesměs reflexivní, neuvědomujeme si, že spousta nástrojů obklopující náš život v sobě, má střípek umělé inteligence. Například miniaturní revoluce ležící v naší kapse, chytré zařízení, které má v sobě mapu, poznámkový blok, e-mailovou schránku, přístup k internetu a mnoho dalšího. Myslíme každý den na vychytralostí tohoto zařízení? Nikoliv .
mozek a myšlení
Dále, máte Facebook, Google účet, internetové bankovnictví,…? Všechny tyto služby mají v sobě inteligentní mechanismy, které nám usnadňují pohyb a šetří náš čas. Na druhou stranu některé z nich jako Facebook, mají důmyslný psychologický systém, jenž uživatele drží a nepustí – nekonečná hlavní stránka, automatické spuštění dalšího videa po shlédnutí předchozího,…

Letos v srpnu Facebook ohlásil, že vypnul svoji umělou inteligenci, protože si vymyslela vlastní jazyk. Bob a Alice měli za úkol mezi sebou vyjednávat a rozdělit si předem daný počet předmětů, v průběhu konverzace došlo k tomu, že roboti začali používat angličtinu zcela jiným způsobem. Z důvodů možné hrozby, Facebook roboty raději vypnul.

Tato situace je pro nás zlomová v mnoha ohledech, především ukazuje, že oblast umělé inteligence se stále potácí v ne příliš dokonalé fázi. Několik desítek let potrvá než budeme moci nahlížet na umělou inteligenci jako na seriózní oblast, které vede nás život.
digitalizace a tváře
S budoucím životem se pojí strach z toho, zdali roboti nenahradí lidskou práci. Proto také velké hlavy z různých nadnárodních společností spekulují nad formou jakéhosi průměrného platu, který by mohl člověk měsíčně dostávat.

Toto je prozatím jedno velké sci-fi, nelze z toho vyvozovat nějaké velké závěry. Každopádně je dobré o tom alespoň mluvit, ať víme, co nás ještě čeká, protože budoucnost je nepředvídatelná.