Máte se svou budoucností velké plány? Chcete si postavit dům? Rádi byste vyrazili na nějaké nezapomenutelné místo na světě? Anebo plánujete rozjet podnikání?
Ať už nosíte v hlavě libovolné plány, jisté je, že vás to všechno bude stát nemálo peněz. A pokud je nemáte kde vzít – nemáte tolik peněz našetřeno, budete si je muset půjčit.detail české tisícovky
Půjčit si peníze může být snadné, pokud splňujete několik základních podmínek: máte dostatečnou bonitu, žádné závazky, ideální věk, nemáte žádný záznam v bankovním anebo v nebankovním registru, a samozřejmě nemáte žádné dluhy. A ideálně máte ještě navíc i solidní úspory, kterými se budete na plánovaných výdajích podílet. Pak může být taková půjčka hračka, i když pomýšlíte na velkou sumu peněz.
Jenže život je málokdy tak růžový a skvělý, aby člověk splnil vše, co po něm banka žádá. Většina žadatelů o peníze má potíže s bonitou, a mnoho je i těch, které trápí záznam v registru. A to ještě nemluvíme o tom, že ne každou půjčku můžete využít tak, jak byste chtěli. Většinu půjček tvoří účelové úvěry, což v praxi znamená, že je můžete využít jen k financování určitých konkrétních potřeb, třeba bydlení. O půjčky na bydlení není na finančním trhu nouze, ale o hypotéky, které by vám zajistily dostatek peněz na cokoli jiného, už nouze je.schematický nákres bankovek
A právě proto je mezi lidmi tolik oblíbená americká hypotéka FAHD – právě tato hypotéka není nijak omezena účelem, ke kterému ji můžete využít.
Mimo dostatečné bonity, což je podmínka každé půjčky, vám k úspěchu postačí jen to, že budete ručit vhodnou nemovitostí. To může být třeba váš byt, ale také zahrada anebo garáž – záleží na tom, kolik peněz si chcete půjčit. Právě na hodnotě vámi zvolené zástavy záleží to, jak vysokou sumu peněz vám poskytovatel nabídne – získat můžete částku až do výše sedmdesáti procent aktuální tržní hodnoty vámi zvolené nemovitosti.
A to, co si za tyto peníze pořídíte, záleží jen na vás.