Nejsme naprogramováni na to, abychom uměli všechno, všemu rozuměli a vše zvládali. Je to logické, přeci není život o tom udřít se a nic si neužít. Právě naopak. Ještě před pár desítkami let tomu však takto nebylo. Za dob našich babiček by byla ostuda zvát si domů opraváře, zahradníka, nebo nedej bože paní na úklid. Taková ostuda.
mop a vědro
Dnešní smýšlení lidí je jiné. Doba je uspěchaná, všichni pracují, ale méně toho stíhají. Proto často volí nějakou pomoc, ulehčení v oblastech, které pro ně nejsou tolik důležité nebo zvladatelné. Navíc s ohledem na shon, stres a vyčerpání z práce, si všichni rádi odpočinou, odreagují se a užijí si chvíle pohody jinak, než rekonstrukcí v bytě, výměnou sifonu v koupelně či snad opravou střechy.
umývání oken
Moderní ženy a matky pak určitě ocení služby úklidové. Ruku na srdce, kdo dá přednost, po dni stráveném v práci, luxování, vytírání, skládání prádla či žehlení a utírání prachu, před časem stráveným s dětmi a rodinou. Naše babičky by asi kroutily hlavou nad neschopností dnešních žen, nicméně i v tomto doba pokročila a najmout si úklidovou službu již opravdu není neobvyklá věc.