.

Komu se doma ani jednou neobjevili moli nebo malý mravenci, je šťastný člověk. Většinou ale každý z nás má alespoň nějaké drobné zkušenosti s těmito nezvanými hmyzími hosty. A kdo má smůlu, nemůže se jich zbavit i po dlouhé době. I když jsou malý, je jich prostě hodně a vyhubit celé hnízdo je někdy téměř nadlický výkon. Prostředků k jejich odstranění existuje hodně, ale i chemie je na ně někdy krátká a na řadu tak musejí přijít odborníci z deratizační firmy. Než se ale pustíte do větších akcí, vyzkoušejte pár domácích rad, které dříve zabírali v domácnostech našich babiček. Někdy jsou tyto staré recepty lepší než moderní deratizační prostředky, které navíc nepříjemně zapáchají a ještě jsou nebezpečné třeba, když je používáte v přítomnosti malých dětí. Vsaďte proto raději nejprve na přírodu a osvědčenou klasiku.
levandulová dekorace

Boj s otravnými mravenci

Zbavit se mravenců, kteří vám okupují vaši domácnost, je těžký oříšek. Stačí, aby proklouznul jeden, a za chvíli tam máte celou mravenčí armádu. A do boje s nimi se musíte opravdu pořádně opřít, jinak nad nimi bude velice těžké vyhrát. Mravenec domácí, kterému se také lidově říká faraon, je maličký a proklouzne k vám domů velmi jednoduše. Nejčastěji si najde cestičku přes špatně zavřená nebo utěsněná okna. Když už se jim ale podaří, utábořit se u vás doma, musíte ihned zakročit. Mravenci na to jak jsou maličcí, mají moc dobrý čich a naštěstí existuje několik věcí, které jim opravdu nevonní a dokáže je to odradit. Doporučuje se prášek do pečiva nebo máta. Účinně na ně působí i koření a to skořice, hřebíček nebo majoránka. Stačí trošku nasypat na malou misku a umístit ji na místo, kde se mravenci nejvíce objevují. Jako prevence proti jejich návratu natřete rámy oken zubní pastou.
žena před oknem

.

Aby vám moli už doma nelétali

Mola ve své skříni našel už asi každý, ovšem kromě oblečení jim také náramně chutná i u nás ve spíži. Když tedy zaútočí většinou na více frontách a to se s nimi pak bojuje těžce. Naštěstí ale existuje pár účinných triků, které na ně platí. Nejvíce používaným trikem jak na moly je levandule. Ta se dokonce přidává i do prostředků chemických. Takže zavěste všude, kde se tihle malí otravní motýlci objevují plátěné pytlíčky se sušenou levandulí. Kromě té na moly zabírá i skořice, rozmarýn a hřebíček. Opět stačí dát do pytlíčků a pověsit, klidně všude po bytě. A jako prevenci můžete levandulové pytlíky mít doma vlastně pořád. Levandule krásně vonní a lepší je být připraven než potom nadávat nad oblečením plné dírek, které moli tak rádi vykusují.

Ohodnoťte příspěvek
.